Výpočet pozice pro Ropu - CL

Mistrix
Příspěvky: 4
Registrován: 14 lis 2018 10:44

Výpočet pozice pro Ropu - CL

Příspěvek od Mistrix » 15 lis 2018 08:04

Dnes jsem pomocí MSDB otevíral "manual" pozici. Vypadá to, že u ropy kalkulace risku nefunguje správně. Navrhovalo mi to otevřít 0.48 lootu, což je hodně mimo můj vybranný risk. Snížil jsem tedy risk na desetinu 0.1% a i tak to úplně nesedělo. Včera jsem otevíral čekající obchod na EURUSD a tam kalkulace risku byla bez nejmenších problémů. Tj. z mého pohledu se to týká pouze ropy, možná i jiných komodit / indexů. Forex se mi zdá bez chyb.

Marek
Administrátor fóra
Příspěvky: 43
Registrován: 10 lis 2018 19:56

Re: Výpočet pozice pro Ropu - CL

Příspěvek od Marek » 19 lis 2018 21:59

Děkuji za zpětnou vazbu. Danou situaci prověřím, nicméně se mi nepodařilo problém navodit jak na reálném, tak ani na demo účtu (oba účty Purple Trading). Zkusím test u jiného obchodníka třeba s vyšším kapitálem.
MS

Mistrix
Příspěvky: 4
Registrován: 14 lis 2018 10:44

Re: Výpočet pozice pro Ropu - CL

Příspěvek od Mistrix » 21 lis 2018 22:29

Ahoj, zkoušel jsem to na mém reálném účtu určeném k testování, kde mám cca 30.000 Kč. Jedná se o ECN účet u společnosti Purple trading.

Zkoušel jsem zadávat mauální obchod, je jedno jestli čekající či rovnou do trhu, takto vypadalo nastavení:
ManualTransakce.PNG
ManualTransakce.PNG (59.37 KiB) Zobrazeno 8597 x
Výsledný čekající obchod vypadá takto. Je tam záměrně vidět i částka na účtu. Jak vidíš, otevřelo mi to pozici s riskem 6857 Kč, zatímco v toolu jsem nastavoval risk 1%. Pozici to naplánovalo o velikosti 0.07 Lootu.
Realita.PNG
Realita.PNG (61.29 KiB) Zobrazeno 8597 x
Zatím jsem tuto chybu viděl pouze na CL, vše ostatní mi funguje... Podařilo se to nasimulovat?

Odpovědět